Sztokholm

Sztokholm jest największym miastem w Szwecji oraz jej stolicą. Miasto te zamieszkuje ponad 700 tys. mieszkańców (prawie trzy razy mniej niż Warszawę).

Sztokholm ze względu na swoje położenie jest bardzo słabo nasłoneczniony. Podczas przesilenia letniego możemy cieszyć się tu słońcem przez prawie 18 godzin w ciągu doby, lecz pod koniec grudnia słońcem możemy sie cieszyć tylko 6 godzin.

Miasto te jest idealnym miejscem podróży dla osób, które uwielbiają historię. Znajdziemy tutaj aż 70 muzeów, obfitujących w przeróżne eksponaty i dzieła sztuki. Najbardziej popularnym z nich jest statek muzeum - Vasa. Okrętem tym podróżowała rodzina królewska, był to jeden z największych okrętów w XVII wieku w tym regionie. Po zatonięciu jednostkę wydobyto i przekształcono na muzeum. Dziś jest wielką atrakcją Sztokholmu.

Udało Ci się zjeździć Europę wzdłuż i wszerz i chciałbyś teraz wyruszyć na podbój bardziej odległych i zarazem bardziej egzotycznych terenów? Zdecyduj się na podróż do Chin. W ostatnich czasach jest to bardzo popularny kierunek wycieczek europejskich turystów. Żeby ułatwić sobie nieco życie i uniknąć stania w koljekach w ambasadzie zamów wizę za pośrednictwem Internetu. Zajrzyj na portal visabrokers.pl do odpowiedniego działu: Chiny wiza.

Jeśli lubimy długie spacery w towarzystwie bliskiej nam osoby to koniecznie musimy udać się na wyspę Djurgarden w Sztokholmie. Znajduje się tam wiele terenów zielonych, dawniej na tej wyspie rodzina królewska urządzała polowania.